Az egészségügyi dolgozók keresete kevésbé tér el a nemzetgazdasági átlagtól, mint azt elsőre gondolnánk. A KSH tavalyi adatai szerint az (állami) egészségügyi dolgozók bruttó átlagkeresete 16 583 forinttal maradt el az országos bérátlagtól, ami kevesebb mint 7 százalékkal alacsonyabb kereset.
Az elmúlt tíz évben nagy hullámzásokat láthattunk a két kereset között: 2007-ben még csekély eltérés volt a két adat között, a különbségek azonban onnantól folyamatosan nőttek, egészen 2011-ig. Ekkor lépcsőzetes kiigazítások kezdődtek, ennek köszönhetően ismét zárul az olló.
Az elmúlt tíz évben közel 40 százalékkal nőttek az egészségügyi bérek, míg a nemzetgazdaságban 42 százalékos volt a növekedés. Ha csak 2010-ig megyünk vissza, azt látjuk, hogy az egészségügyben gyorsabban nőtt a kereset (36,48 százalék), mint országosan (29,94 százalék). Bőven volt tere a növekedésnek, az egészségügyben ugyanis ekkor több mint 21 ezer forinttal voltak alacsonyabbak a bérek, ami nagyjából 10 százaléknak felel meg.
Az egészségügy kereseteit órabérre leosztva nagyobb elmaradást tapasztalhatunk, ezek összehasonlítása azonban nehézségekbe ütközik az egyéni időbeosztás és munkamennyiség miatt. Az egészségügyben ráadásul a diplomások aránya meghaladja a teljes foglalkoztatottak körében mért arányt, vagyis körükben végzettség alapján eleve magasabb kereset lenne indokolható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.